Hydrafacial Cilt Bakımı Şanlıurfa | Cindy Beauty & Nail Bar

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı, Her kadın güzel ve özeldir. Şanlıurfa Cindy Beauty & Nail Bar uzmanları küçük dokunuşlarla büyük farkındalık sağlar. Cildiniz için en uygun programları hazırlayıp istediğiniz görünüme kavuşmanız için hızlı ve kesin çözümler sunar.

Cilt bakımı cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile; aletli profesyonel cilt bakımı ile uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaç; cildin derin tabakalarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermektir. Böylelikle cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlanmaktadır. Bu bakım ne yazık ki sadece evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır.

Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duyarız. Üstelik Hydrafacial, kişinin cildi için yaptırabileceği güzel bir uygulamadır.

Bu yöntem, zamanla yıpranan, sağlığını yitiren cildin, kaybettiği formu, eksilen nemi, vitamini; gerekli mineralleri sağlayan ve cildi derinlemesine temizleyen toksinlerden arındıran bir sistemdir.

Cildinizin problemlerini tedavi ederken; aynı zamanda cildinizin sağlığını da geri kazanmasını sağlanmaktadır. Bunun yanında daha dayanıklı, esnek ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Hydrafacial, ilk uygulamadan itibaren, cildin yağını söküyor. Aynı zamanda siyah noktalardan arındırmaya başlıyor.

En hassas ciltlerde bile yapılabilen bir işlemdir. Hydrafacial işlemi ince çizgileri, güneş lekelerini ve aşırı yağlanmayı gidermektedir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulaması

Hydrafacial Cilt Bakımı

Parlak, ışıldayan, sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilt için, deri ve hücrelerin doğru şekilde nemlenmesi gerekir.

Cildini nemlendirmek ve sağlıklı görünmesini sağlamak için kulak dolma bilgilerle ya da arkadaş tavsiyesi ile cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanmak bazen faydadan çok zarar getirir.

El ile yapılan, cildin tahriş olmasına neden olan siyah nokta sıkma işlemi de cildin üst tabakası olarak bilinen epidermise zarar verir.

Bunun yanında ek olarak, temizleme ve nemlendirme işlemi sırasında; ciltte var olan ölü deri kalıntıları da derinlemesine temizlenmemektedir. Üstelik cilt gözeneklerinin tıkanmasına, akne ve siyah nokta oluşumunun tekrarlanmasına sebep olmaktadır.

Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için, deri gözeneklerinin açık olması son derece önemlidir. Bundan dolayı cilt hem rahatça hava alır; hem de taşıyabileceği nem kapasitesi artar.

Farklı cilt tiplerine kolayca uygulanabilen hydrafacial cilt bakımı; cildin tüm bakım ihtiyacını tek seansta, el değmeden yapılmasını sağlamaktadır. Böylelikle cilt derinlemesine temizlenmektedir. Aynı zamanda rahatça nefes alarak nemlenmektedir.

Bir tür yaşlanma karşıtı bakım yöntemi olan hydrafacial; cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de kullanılan bir işlemdir.

Vakum yöntemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizleyen cihaz, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediği için hydrafacial tamamen ağrısız ve acısızdır.

Geliştirilmiş vortex teknolojisi sayesinde cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan yöntem; daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç görünümlü cilde sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Hydrafacial yöntemi sayesinde; tek bir seansta derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulana bilinmektedir.

Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlayan vakumlu vortex başlığı, cildi mikroskobik düzeyde soyarak, tüm ölü hücrelerden, birikmiş ve gözeneklerin kapanmasına neden olan fazla yağdan ve siyah noktalardan arındırır.

Cilt yüzeyinde yer alan ince çizik ve kırışıklıklar; var olan renk farklılıkları ve lekeler, farklı cilt tipleri için hazırlanan serumlar sayesinde tedavi edile bilinmektedir.

Antioksidan, hyaluronic asit ve protein içerikli peptit solüsyonları cilt altına uygulanarak, cildin sağlıklı görünümüne kavuşmasını, genç, canlı ve yumuşak görünmesini sağlar.

Tüm işlemlerin tek seansta kombine edildiği hydrafacial yöntemi sayesinde pek çok farklı bakım işlemi kolay, hızlı ve etkili bir şekilde uygulanır.

Ağrı ve acı hissetmeden kolayca uygulanan, hücre metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandıran hydrafacial uygulanması son derece basittir.

İlk aşamada uygulama yapılacak kişinin cilt tipine uygun olan temizleyici solüsyon seçilmektedir. Cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılır. Bununla birlikte vakum uygulanarak cilt temizlenmektedir.

İkinci aşamada, cilt tipine ve problemine özel olarak seçilen solüsyon yardımıyla cilt beslenmektedir.

Radyofrekans özellikli başlığı sayesinde uygulanan solüsyon cilde yedirilmektedir.

Bu işlem sırasında kullanılan solüsyon, kolajen yapıyı harekete geçiren, peptit, antioksidan ve hyaluronic asit içerdiğinden cildin nemlenmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlar.

Soğutucu başlık ile şok etkisi yaratılarak solüsyonun cilde hapsolması sağlanır.

Son aşamada ise LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyarılmaktadır.

Bu işlem gözeneklerin sıkılaşmasını ve uzun süre koruma altında kalmasını sağlamaktadır.

Her cilt tipine, her yaştan kişiye, 4 mevsim boyunca uygulanabilen hydrafacial sistem, mevsim geçişlerinde cildin maruz kaldığı dış etkileri en aza indirger ve cildin nem dengesini korur.

Çevresel faktörlerin yanı sıra, güzel görünmek adına yapılan yanlış makyaj, uzun süre güneşlenme; ve cilt tipine uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullanımı gibi hatalı uygulamalar sonucunda cilt gözenekleri kapanır.

Böylelikle yeterince hava ve nem alamaz hâle gelir.

Bunun yanında, cildin alt katmanlarında yer alan ölü hücrelerin birikimi sonucunda; cilt olduğundan daha yaşlı, yorgun ve kırışık görünür.

Uygulama sonrasında herhangi bir özel bakım gerektirmeyen hydrafacial sayesinde; tüm bu problemler yarım saat kadar gibi bir süre içinde giderilmektedir.

Cildi derinlemesine temizlerken var olan problemlerin giderildiği, bu sayde; vakumlu başlık ile ölü deri ve hücrelerin aspire edildiği temizlik işlemi sonrasında; cildi sağlıklı ve etkili şekilde besleyen serumlar cilt altına pompalanmaktadır.

Uygulanan temizlik ve bakım işleminden sonra ciltte var olan lekelenme problemine göre kullanılan; farklı LED tipleri ile istenmeyen görünüm yok edilmektedir.

Gerekli görüldüğünde peeling uygulaması da yapılmaktadır. Hassas, kurumuş ve yıpranmış cilt tiplerinde de güvenle uygulanabilen yöntem sayesinde dokuların zarar görmemesi sağlanmaktadır.

Cildi tahriş etmeden ve iz bırakmadan, konforlu bir şekilde güzel ve canlı görünen bir cilt sunar.

Cilt kırışıklıkları ve lekeleri, genişlemiş gözenekler, akne ve siyah noktalar, cilt kırışıklıkları ve yağlı cilde has problemler hydrafacial uygulaması ile yok edilmektedir.

Tek bir seansta, 30 dakikadan kısa bir sürede, her yaştan kişiye ve cilt tipine aşağıdaki işlemler uygulana bilinmektedir.

Hydrafacial, cildin kendini yenilenmesini sağlayan yaşlanma karşıtı bir bakım yöntemidir.

Özellikle sürekli makyaj yapmak zorunda kalan, gözenek yükü ağır ciltlerin çok seveceği; neticeden oldukça memnun kalacağı bir uygulamadır. 

Geleneksel cilt bakımlarında, örneğin siyah nokta sıkma işlemi sırasında; hissedilen acı bazen o kadar şiddetli olur ki gözünüzden yaş gelir.

İşlem ağrısız, acısız oldukça konforlu bir uygulamadır.

35-45 dakika arasında süren uygulamanın aşamalarında neler yapıldığına yakından bakacak olursak; 

 • Derin Temizleme:

Temizleme aşaması, gözeneklerin yumuşaması için cilt tipine uygun solüsyon ile cildi vakum uygulamasına hazırlayarak başlar.

Glukozamin, yosun özü ve laktik asit içeren, her cilt tipine uygun; Hydrafacial Activ-4 berraklaştırıcı ve canlandırıcı temizleme solüsyonu ile; dekolte bölgesinden itibaren boyun ve yüz, kişiye özel kullanılan hydrapeel tipsler ile vakumlanarak temizler. 

Aşırı dolu ciltlerin ilk seansta tamamen temizlenmesi mümkün olmayabilir. Bundan dolayı böylesi bir durum söz konusu ise; haftada bir en az 4 en fazla 6 seans şeklinde Hydrafacial protokolü hazırlanabilir. 

 • Asit Peeling:

Glikolik asit ve Salisilik asit içeren Hydrafacial GlySal asit peeling solüsyonu; vortex teknolojisi ile çalışan vakum sistemiyle yüzeyden deri altına kadar cilde uygulanır.

Gözenekleri tıkayan kir ve yağ, cildin alt katmanlarından itibaren vakumla çekilmektedir. Bunula birlikte ölü epidermis nazikçe soyulur. Son olarak vakum sistemi ölü deri kalıntılarını ciltten uzaklaştırır.

Böylelikle, tazecik bir cilt katmanına ulaşılmış olunmaktadır. 

 • Derin Serum İletimi:

Temizleme ve peeling uygulamasının ardından üçüncü aşamada cildin ihtiyacına uygun olarak seçilen özel serumlar; el değmeden deri altına etki edecek şekilde uygulanır.

Derinlemesine beslenen cilt, tüm yüzeylerine etki eden serum sayesinde, yeniden yapılanma sürecine girer. 

DermaBuilder  yaşlanma ve kırışıklık karşıtı serum, Britenol leke karşıtı serum; Brightalive cilt tonunu eşitleyen serum ve Antiox-6; bu aşamada kullanılabilecek uygulamanın cilt bakımı serumlarıdır. 

 • Derin Nemlendirme:

Antioksidan koruma sağlamak ve derinlemesine nemlendirmek için cilde peptitler ve Hyaluronic asitle zenginleştirilmiş; vitamin kompleksleri içeren solüsyonların uygulandığı aşamadır. 

Antiox, Antiox-6, Beta HD bu aşamada kullanılan, antioksidan koruma sağlayan ve derin nem veren solüsyonlardır. 

 • LED Işık Uygulaması:

Uygulamanın son aşamasıdır. Kırmızı led ışık ile lifting etkisi elde edilir, kolajen üretimi tetiklenir. Mavi led ışık cildin sakinleşmesini sağlar.  

Her yaştan kişiye ve her cilt tipine uygulanabilinmektedir. Acı, ağrı ve sızı hissettirmediğinden son derece konforlu bir işlemdir.

Cildi tahriş etmez. Kızarıklık, şişlik, ödem oluşturmaz. Derinlemesine temizlik ve bakım sağladığından, uzun süre etkilidir.

Uygulama sonrasında cilt, pamuk gibi yumuşak, pürüzsüz ve parlak olur. Cildin nefes almasını sağlayarak sağlıklı bir görünümü beraberinde getirir.

Cilt tonunda var olan dengesizliklerin giderilmesinde etkin çözüm sunar. Genişlemiş gözeneklerin daralmasını, akne, siyah nokta ve lekelerin hızla temizlenmesini sağlar.

İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Cildin nem dengesini korur, aşırı yağlanmaların önüne geçer. Üstelik cilt elastikiyetini artırır.

Yaklaşık 30 dakika içinde tüm işlemler tamamlanmaktadır. Her mevsim uygulanıla bilinmektedir. Uygulama sonrasında kişi, hemen normal hayatına dönebilmektedir.

Cildin tüm tabakalarının temizlenmesi, beslenmesi ve nemlenmesi ile cilt yenilenmektedir.

Böylece işlemin uygulandığı kişi, pamuksu yumuşaklıkta, ışıldayan, sağlıklı ve gençleşmiş cilde sahip olur. En hassas cilt tipinden, çok yağlı cilt tipine, yılın her günü güvenle uygulanabilinmektedir.

Her yaştan kadın ve erkeklere güvenle uygulanan hydrafacial işlemi; ilk seansta gözle görülür bir fark yaratmaktadır.

Tedavi amaçlı uygulamalarda, birer haftalık aralıklarla 4 ile 6 seanslık bir kür uygulanır. Kozmetik amaçlı uygulamalarda ise ideal görünümün korunabilmesi için ayda bir tekrarlanması önerilmektedir.

Böylelikle cildiniz yılın her günü temiz, bakımlı, sağlıklı ve canlı görünür.

Uygulama yapıldıktan sonra, herhangi bir koruyucu bakım gerektirmeyen hydrafacial işlemi sonrasında; tek dikkat edilmesi gereken nokta, işlemin yapıldığı gün yüzün yıkanmamasıdır.

Ancak kişi dilerse makyaj dahi yapabilmektedir. Sağlıklı bir cilt için siz de hydrafacial uygulamasından yararlanabilirsiniz. 

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial adlı cihazla uzman gözetiminde yapılan etkili bir cilt tedavisidir. Üç aşamalı bir işleme sahip olan hydrafacial cilt bakımı uygulaması; cildinizi derinlemesine temizlemek ve nemlendirmek için uygulanır.

Bu profesyonel uygulama sivilce, kuruluk ve kırışıklıklar gibi çeşitli cilt problemlerinin tedavisine yardımcıdır. Medikal cilt bakımı ile hydrafacial arasındaki fark uygulamanın kapsamıdır. Hydrafacial cilt bakımı birden fazla aşamayı içinde barındırır, yani kombine bir uygulamadır.

Çok yönlü bir özellikte olan hydrafacial cilt bakımı uygulamasıyla cilt altına da ulaşabilinmektedir. Böylelikle aynı anda birden çok cilt problemine çözüm sağlar. Ayrıca, hydrafacial uygulaması başından sonuna kadar el değmeden, hydrafacial adlı cihaz ile gerçekleşir.

Böylelikle cilde elle temasa gerek kalmaz. Anti-aging uygulamaları arasında en çok tercih edilen metotlardan biridir.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı Laboratuvarda Üretilen Mucize İksirler

Hydrafacial cilt bakım sisteminde kullanılan tüm serum, vitamin, asit ve solüsyonlar; uzun süren titiz araştırmalar sonucunda yine üretici markanın laboratuvarlarında geliştirmişlerdir. 

Antioksidanlar. 

Peptitler.

Aydınlatıcı ajanlar. 

Asitler.

HydraFacial Cilt Bakımı

Çevresel Faktörler Cilt Güzelliğine Etki Eder…

– Klasik cilt bakımından farkı nedir?

Klasik cilt bakımından farklı olan; Hydrafacial’da cildinize buhar verilip herhangi bir sıkma işlemi yapılmamaktadır. Dolayısıyla herhangi bir kızarıklık ya da beklenmedik etki görülmemektedir.

HydraFacial MD sistemi (Vortex) isimli özel bir teknolojiye sahip başlıkla çalışır.

Basınçla püskürtme yapılan bu başlıkla, cilt derinlemesine temizlenmektedir. Bunun yanında ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan rahatlıkla arındırılır.

Ciltte mikro düzeyde soyma işlemi yapılarak tıkalı gözenekler açılmaktadır. Açılmış gözeneklere antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin nemlenmesi ve beslenmesi sağlanmaktadır.

Ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar için ise; ayrıca özel serumlar ve Led Terapi sistemleri uygulanarak tedavi sağlanır.

Led Terapi sisteminde mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizlerken; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyarır ve cildi sıkılaştırır.

Bu yeni nesil cilt bakımını en özel ve güvenilir kılan da Hydrafacial’in; ‘En iyi Cilt Tedavi Ödülü’ yanında, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) onayı alan; tek cilt bakım cihazı olmasıdır.

Güzellik, kelime anlamıyla estetik bir zevk ve hoşlanma duygusu uyandıran nitelik anlamına gelir. 

Uygulamada kullanılan bu ürünler, bakım sonrası günlük devam ürünleri olarak kullanıldığı takdirde; Hydrafacial cilt bakımının etkileri daha kalıcı hale gelir. Cilt uzun süre canlı ve genç görünmeye devam eder, ışıltısını korur.

Hydrafacial Cilt Bakımı Sonucunda

Cilt tipine uygun profesyonel ürünlerle işin uzmanları tarafından uygulanan; cildin ihtiyacına uygun derinlemesine yapılan bakım ile;

 • Cilt neminin kazandırılması
 • İnce kırışıklıklarının azalması, Kalınlaşmış cilt bakımı
 • Akne sorunlarının giderilmesi, Leke tedavisi
 • Gözeneklerin fazla açılması sorunu
 • Yüz Masajı, Siyah noktalarin bakimi
 • Antioksidan maske uygulaması ile cildin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanmaktadır.
*Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek, doğasını anlamak ve doğru ürünlerle; doğru zamanda doğru uygulamayı yapmak; bu konuda uzmanlaşmış olan kişilerin işidir. Unutulmaması gereken en önemli nokta ise yanlış uygulamalar, daha kötü sonuçlar doğuracaktır.
Ara